Aizdevumu ņemšana un došana ir darbības, kas pasaulē pastāv no ļoti seniem laikiem. Gan tālā senatnē, gan arī mūsdienās aizņemoties ir svarīgi domāt par to, kā spēsiet aizdevumu atdot un par sankcijām, kas sekos, ja to neizdarīsiet.

Atbildīga aizņemšanās ir veids, kā atvieglot savu dzīvi konkrētajā brīdi, neradot tai sarežģījumus nākotnē.

Lai aizņemtos gudri un atbildīgi:

  • Pārskati savus ikmēneša ienākumus un izdevumus – Savu finanšu pārzināšana ļaus jums aizņemties atbildīgi, kā arī daudz efektīvāk plānot savus izdevumus, retāk radot situācijas, kurās mazliet pietrūkst naudas.
  • Aprēķini precīzi cik liela summa tev ir nepieciešama – bieži sanāk aizņemties lielāku naudas summu nekā patiesībā ir nepieciešams, vienmēr jāatceras, ka katrs liekais cents arī būs jāatdod, turklāt par tiem arī ir jāmaksā procenti aizdevējam.
  • Pārdomā atmaksas termiņa garumu – tieši pārāk īss atmaksas termiņš bieži vien rada problēmas aizņēmumu atdot, taču izvēloties termiņu, kas ir garāks nekā vajadzētu nākas krietni vien pārmaksāt, tāpēc ir ļoti svarīgi aprēķināt tieši cik ilgā laikā spēsiet atdot aizņēmumu.

Atbildīga aizņemšanās no neatbildīgas kredīta ņemšanas atšķiras vien ar laiku (lielākoties tas nav ilgāk par 30 min.), kas pavadīts apdomājot un aprēķinot sev izdevīgāko aizņēmuma variantu.

Aizņemies atbildīgi, atbrīvojot sevi no sarežģījumiem nākotnē.