KredītsIr pienācis 2018. gads un aktuāls temats visā Latvijā ir – pensija. Daudz ir dzirdēts par un ap pensijas lietām. Ir laiks arī mums vairāk parunāt par pensiju un pensiju fondiem.

Pensijas fondi un to uzkrāšana ir svarīgs process, kas tiek veikts katra strādājoša cilvēka dzīvē. Jo lielāku daudzumu nodokļus maksāsi, jo labāk varēsi dzīvot vecumdienās. Taču, ne tikai pirmā un otrā pensiju līmeņi sniegs Jums iespēju gūt lielu pensiju nākotnē. Jau vairāk kā 10 gadus Latvijā ir iespējams veidot 3. pensiju līmeņu uzkrājumu. Tas ļauj Jums iespēju brīvprātīgi atlikt papildus naudu savām vecumdienām.

Latvijā ir izveidota sistēma, kas pensiju fondos ietver trīs pensiju līmeņus. Fondēto pensiju struktūras pieejams 2. un 3. pensiju līmenī, no kuriem 2. pensiju līmenī iemaksas pensiju fondos veic valsts, taču 3. līmenī to brīvprātīgi var darīt privātās personas vai darba devējs, kas Jūsu vietā veic 3. pensiju līmeņa uzkrājumu.

Pensiju fondi ir nepieciešami visiem. Ja pensija netiek uzkrāta, tad vecumdienās būs grūti izdzīvot. Cilvēki strādā, lai nodrošinātu sev labu un patīkamu dzīvi vecumdienās, tāpēc veicot pensiju fonda uzkrājumu, naudu nevajag taupīt. Ir jāveido reālistisks uzkrājums, kas palielinās Jūsu vecumdienu labklājību. Pensiju ir iespējams uzkrāt no jebkura vecuma.

Uzkrājot naudu pensijas fondā Tev tiek veidots uzkrājums vecumdienām. Savukārt Jūsu iemaksātie līdzekļi, tiek novirzīta Jūsu izvēlētam kapitāla pārvaldniekam, kas parasti ir banka, darba devējs vai apdrošināšanas sabiedrība. Atbilstoši izvēlētajam ieguldījumu plānos, ieguldītos finanšu un kapitāla tirgos, lai palielinātu naudas uzkrājuma apjomu. Šādā veidā tiek nodrošināts lielāks pensijas uzkrājums, līdz ar to arī lielāka pensija un pārtikušas vecumdienas. Vissvarīgāk ir padomāt tieši par 3. pensiju līmeņa uzkrājuma veikšanu. Tas ir vislabākais veids kā nodrošināt sev pārtikušas vecumdienas.