Budžeta izveidošana ir svarīga un nozīmīga, ja Jūs nevēlaties tērēt savu laiku finansiālām problēmām. Jūs esat apņēmušies pārvaldīt savu naudu, nevis ļaut tai pārvaldīt Jūs. Var būt noderīgi redzēt, ko Jūs tērējat tieši tagad. Izmantojiet piezīmju blociņu vienu mēnesi un pierakstiet visus izdevumus, ko veicat, ieskaitot visus sīkumus. Saskaitiet to mēneša beigās un tas var Jūs pārsteigt. Bez plāna nelielie izdevumi veido patiešām lielas summas. Kad Jūs pārvaldāt savu naudu, Jūs zināt, ko Jūs varat atļauties, pirms Jūs to iztērējat, un nav nepatīkamu pārsteigumu mēneša beigās.

Kur es varu sākt ietaupīt?

Vispirms Jums būs jāizlemj, kā Jūs vēlaties sākt veidot savu budžetu. Jūs varat izmantot programmu, veidot savu izklājlapu, vai vienkārši izmantot pildspalvu un papīru. Galvenais ir padarīt to par paradumu. Veltot dažas (10-20) minūtes dienā, lai strādātu pie sava budžeta, Jūs varat secināt, ka Jums ir nepieciešamas tikai dažas minūtes dažas dienā.

Kad esat izlēmuši, kā veidosiet budžetu, ir pienācis laiks skaitļiem. Ierakstiet savus ienākumus un Jūsu ikmēneša izdevumus. Ja Jums nav čeku par pēdējā mēneša izdevumiem, mēģiniet noteikt tos aptuveni. Laba budžeta atsauce ir procentuālas vadlīnijas.

  • 20% Mājoklis
  • 30% Parādi
  • 10% Transports
  • 25% Pārējie uzturēšanās izdevumi
  • 15% Ietaupījumi

Šī formula var nederēt Jums, bet tas nekas. Ja iespējams, neaizmirstiet ietaupījumus. Tie ir ļoti svarīgi. Negaidīts auto remonts ir neizbēgams, un Jūsu iekrājumi ir svarīgi. Variet arī pielāgot pēc savām interesēm un paradumiem, bet šāds sadalījums varētu būt ok.

Ja esat nolēmuši gūt panākumus ar Jūsu budžetu, Jūs noteikti nevarat tērēt vairāk, nekā Jūs nopelnāt. Ja Jums ir nesamaksāti parādi, Jums jāsāk tie atmaksāt un Jūs nevarat tērēt naudu, kuras Jums nav, ja vien nesaskaraties ar ārkārtas situāciju.