Aizņemties vai slīgt nabadzībā? Izklausās, nedaudz, absurdi. Kā var izvairīties no nabadzības veidojot parādus? Bet realitātē tā notiek. Cilvēki aizņemas naudu, lai izdzīvotu līdz algai vai vienkārši izdzīvotu. Vai tā ir pareizi?

Kredīts 50 eiro

Kredīts nav atbilde. Kredīts var būt līdzeklis, lai izrautos no nabadzības. Bet tas nav jūsu vairogs pret nabadzību. Vienmēr jāatceras, ka kredīts būs jāatdod. Tas ir parāds kurš jūs var novest nabadzībā, ja nerīkosieties pārdomāti un atbildīgi. Parādu piedzinēji darīs savu darbu neskatoties uz to, kādam mērķim aizņēmāties.

Latvijā ir ļoti daudz parādnieku. Skatoties uz šo situāciju, pat valdība rīkoja, lai nepieļautu vieglprātīgu kredītu ņemšanu. Bet arī pie stingrākiem noteikumiem ir iespējams saņemt aizdevumu cilvēkiem, kuru finanses nav labvēlīgas ilgtermiņā. Bet tā ir mūsu brīva griba, ņemt vai neņemt, ja ir iespēja paņemt.

Daudzu cilvēku, katras algas dienas, ikdiena ir veikt maksājumus par kredītiem, neredzot tam galu. Ātrie kredīti ir snieguši iespēju paņemt, atmaksāt, paņemt, atmaksāt un turpināt šo ķēdi kamēr vairs nav iespējas glābties vai izdodas atbrīvoties no parādiem, lai ko tas prasītu. Pienāk brīdis, kad visi ienākumi tiek novirzīti aizdevumu segšanai un atlikušo mēnesi mēs dzīvojam uz jauno kredītu rēķina. Pat sākot ar mazām summām, 50 eiro, tos atdodam un tie ir zuduši no mūsu algas. Ja finanses ir ierobežotas, tās ir mazas, tad arī 50 eiro ir liela nauda. Tāpēc tiek paņemts nākamais aizdevums. Pēc mēneša tas tiek atdots. Bet par aizdevumu ir jāmaksā komisijas maksa, procenti, tāpēc atdodam vairāk kā paņēmām. Nākamreiz jau paņemam vairāk kā iepriekš, lai būtu vieglāk dzīvot, lieks desmitnieks ir patīkami. Un atkal ir jāatdod. Atkal ir pārmaksa. Atkal vajag vairāk. Nu jau mēs esam izveidojuši ķēdi ap savām rokām, katrs aizdevums jauns ķēdes posms, līdz mēs vairs nevaram neko citu kā turpināt.

Šādas situācijas ir ļoti smagas, jo izeju nevar saskatīt. Lai kā cilvēks cenšas, vienīgā izeja ir jauns kredīts, nākamajā mēnesī taču būs labāk. Bet, kad tas vairs nesanāk, tad sākas īstās problēmas. Nevaram atmaksāt, sāk krāties soda procenti, sāk nākt vēstules, zvani.

Aizņemieties tikai tādā gadījumā, ja Jums ir skaidrs atmaksas plāns paņemtajai kredīta summai.