Viena lieta ir skaidra, ir daudz vairāk ģimeņu, kas dzīvo ar  budžetu šajās dienās, nekā agrāk. Lai gan dažām ģimenēm bija daudz vairāk naudas un ģimenes vienmēr varēja tērēt to, kā vien ienāca prātā, daudzi no tiem ir zaudējuši lieliskos darbus, kas tiem reiz bija, un naudas plūsma ir palēninājusies līdz sīkam avotiņam, salīdzinot ar to, kāda tā reiz bija. Iemācīšanās dzīvot stingra budžeta ietvaros, ir sāpīgākā šiem ļaudīm, jo viņi bija pieraduši neuztraukties par tēriņiem, salīdzinot ar tiem, kam vienmēr ir bijis jāuztraucas par naudas tērēšanu.

Neatkarīgi no tā, vai Jūsu ģimene tikai mācās ievērot budžetu vai Jums tā vēl nav, finanšu plānošana ir svarīga. Liekas, ka mēs jau tā taupām, bet tēriņi tāpat pieaug. Pārtikas cenas turpina pieaugt, ārstu rēķini arī pieaug, bet ienākumi saglabājas tādā pašā līmenī. Pat tad, ja abi pieaugušie ģimenē strādā, var būt grūti segt visus izdevumus katru mēnesi.

Pirmkārt, Jums ir jācenšas neļauties paradumiem, kas noved Jūs pie parādiem. Bet, ja Jums jau ir parādi, Jums ir nepieciešams rīcības plāns, lai tos kontrolētu. Sadaliet savus parādus dažādās kategorijās. Izvēlieties parādus, kas jānomaksā pirmie.

Ja Jums ir daudz parādu, iespējams, ka Jums bieži zvana aizdevēji, lai atgūtu savu naudu. Ir dažas iespējas, kas var Jums palīdzēt. Jūs varat apvienot visus kredītus vienā un palēnām to atmaksāt.

Jums vienmēr vajadzētu mēģināt analizēt situāciju objektīvi. Jums vajadzētu apsvērt sekas, pirms ieteikšanās kredītam. Jums ir jābūt noteiktiem ierobežojumiem ikmēneša izdevumos, lai kontrolētu savu budžetu.

Internetā ir daudz mājaslapu, kas sniedz noderīgus budžeta plānošanas padomus patērētājiem, kam jau ir parādi. Tomēr uzticamu pakalpojumu saņemšanai, Jums jākonsultējas ar profesionālu kredīta konsultantu, kas var sniegt labākus finanšu padomu. Labs piedāvājums ir labi zināmai bankai – Swedbank. Papētiet šīs bankas budžeta plānotāju, lai uzzinātu vairāk.

Cilvēki, kuriem ir parādi, piedzīvos lielāku stresu. Ja Jums ir parādi, var būt nepieciešami vairāki gadi, lai no tā atbrīvotos. Ja arī Jūs saskaraties ar parādiem, Jums vajadzētu nekavējoties rīkoties un no tiem izkļūt, cik drīz vien iespējams; pretējā gadījumā parādi tikai pieaugs un Jums būs jācīnās visu dzīvi, lai no tiem atbrīvotos.