Ja Jūs esat pārskatījuši budžetu neskaitāmas reizes un summas vienkārši nesakrīt, tad ir pienācis laiks radikālām izmaiņām. Lūk, daži iespējamie vainīgie:

  • Māja: Tas ir tas vienīgais lielākais izdevums un to samazinot, tam var būt liela ietekme. Apsveriet, meklēt lētāku vietu, vai izīrējiet istabu. Kā pēdējo līdzekli varbūt Jūs varat pārvākties atpakaļ pie saviem vecākiem. Atcerieties, ka tas būs tikai īslaicīgi, līdz Jūs samazināsiet citas izmaksas.
  • Transports: Ja Jums ir auto kredīts, Jūs jau varat pārtērēt savu budžetu šajā kategorijā. Pirms iegādāties auto, atcerieties izdevumus, kas ar to nāk kopā. Pārbaudiet apdrošināšanas likmes un uzticamību, pirms pērkat. Ja tas ir iespējams, maksājiet skaidrā naudā, pat ja Jums ir jāņem ārā kredīts vai jāaizņemas no ģimenes, Jūs ietaupīsiet naudu. Ja esat iegādājies automašīnu, ko nevarat atļauties, pārdodiet un iegādājieties, kaut ko lētāku, vai izvēlieties sabiedrisko transportu uz brīdi.
  • Pārtika: Pamata pārtikas precēm vajadzētu izmaksāt vienai personai ap 50 eiro mēnesī. Jūs iztērēsiet daudz vairāk, ja Jūs bieži dosieties uz restorāniem. Samaziniet pārtikas izmaksas, gatavojot pusdienas līdzi un izmantojot akcijas pārtikas preču veikalos.
  • Komunālie pakalpojumi: Mobilais telefons vai apkure var viegli pārtērēt budžeta līdzekļus. Mēģiniet atteikties no visiem nevajadzīgajiem pakalpojumiem un samaziniet elektrības un ūdens patēriņu.
  • Personīgie tēriņi: gandrīz viss šajā kategorijā pārstāv vēlmes ne viss nepieciešamības. Tērējiet mazāk naudas, atrodiet lētāku manikīru, samaziniet kafijas iegādi. Tas var būt grūti, bet izdevumu samazināšana šajā jomā var būt viens no vienkāršākajiem veidiem, lai atbrīvotu papildus naudu.
  • Ietaupījumi: Jums var būt uz laiku jāsamazina šie izdevumi, lai atmaksātu ātros kredītus, bet nesamaziniet tos par kaut ko citu. Ietaupījumu vērtība kļūs skaidra vienu dienu, un nav vērts tos zaudēt tikai, lai iegādātos labāku auto.

Ir vairāki soļi, kurus Jūs varat veikt, lai neļautu parādiem pārņemt Jūsu budžetu. Šie ir tikai daži no ieteikumiem, kuri var noderēt, lai sāktu ietaupīt.