Īstermiņa kredīta paņemšana bankā vai pie kāda no alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzējiem var Tev palīdzēt dažādās dzīves situācijās – ja apkures rēķins ir pārsteidzis Tevi nesagatavotu, vari pieteikties ātrajam kredītam  pie nebanku kreditora, tāpat arī, ja vēlies doties ceļojumā vai esi saskāries ar kādu medicīnisku problēmu un ir nepieciešama nauda zālēm vai operācijai, īstermiņa aizdevums var Tev palīdzēt atrisināt radušos situāciju.  Lai šāda aizdevuma atmaksa Tev nesagādātu lielas galvassāpes, pirms piesakies kredītam, ņem vērā pāris pavisam vienkāršus, bet svarīgus nosacījumus.

Aizņemies tikai tik, cik Tev ir nepieciešams

500 EUR

Meklējot sev piemērotāko īstermiņa kredītu, Tu noteikti saskarsies ar dažādiem piedāvājumiem, kas būs lielāki nekā Tev patiesībā nepieciešams. Doma par to, ka, aizņemoties vairāk, Tev uz brīdi būs vairāk pieejamas naudas, var šķist ļoti laba, tomēr pārāk liela īstermiņa kredīta paņemšana var Tev radīt grūtības to atmaksāt. Lai padarītu kredīta atmaksas procesu vieglāku un izvairītos no pārlieku lielām komisijas maksām, aizņemies tikai minimālo summu, kas Tev ir nepieciešama. Kredīta speciālisti norāda arī to, ka Tavām kredītsaistībām nevajadzētu pārsniegt 30 – 40% no Taviem ikmēneša ienākumiem. Ja ievērosi šo nosacījumu, atdot aizdevumu Tev būs vieglāk.

Izvērtē piedāvājumus un izvēlies sev piemērotāko

Viens no svarīgākajiem kredīta ņemšanas nosacījumiem, tāpat kā jebkura cita pakalpojuma izmantošanā vai preces iegādē, ir izvēlēties sev, savai finansiālajai situācijai un vajadzībām atbilstošāko piedāvājumu. Attiecībā uz īstermiņa kredīta, kuram ir raksturīgas salīdzinoši augstas procentu likmes, izvēli, Tev ir jāņem vērā:

  • Procentu likmes lielums, jo tas noteikts, kādu summu Tev katru mēnesi būs jāmaksā;
  • Komisijas maksas, kredīta noformēšanas un piešķiršanas maksas;
  • Īstermiņa kredīta termiņš – ātrajiem kredītiem tas parasti nepārsniedz 30 dienas, bet patēriņa kredītiem var būt līdz pat 5 gadiem;
  • Aizdevēja reputācija, klientu atsauksmes;
  • Kreditora politika gadījumos, kad kredītu nevar atmaksāt laikā vai tieši otrādi – kad to var atmaksāt pirms noteiktā termiņa.

Visi augstāk minētie faktori ir būtiski un noteiks to, cik Tev būs viegli vai grūti atmaksāt paņemto aizdevumu. Piemēram, no kredīta termiņa viedokļa skatoties, paņemot kredītu uz 30 dienām, Tev tiešām ir jābūt pārliecinātam par to, ka jau pēc mēneša varēsi atdod šo aizdevumu, pretējā gadījumā Tev tiks piestādītas kredīta pagarināšanas procentu likmes. Savukārt kredīta ņemšana uz ilgāku laiku Tev visticamāk izmaksās dārgāk, bet neradīs tik lielu stresu par īso laiku, kurā Tev ir jāspēj rast līdzekļi.

Lai Tu varētu pieņemt pareizu un informētu lēmumu, šobrīd ir izveidotas vairākas mājaslapas, kurās vienkopus ir apkopota informācija par lielākajiem īstermiņa kredīta aizdevējiem, to procentu likmēm, kredītu termiņiem un tamlīdzīgi. Aizņemies atbildīgi!