NaudaKādos gadījumos būtu pareizi aizņemties ātro kredītu un, kad labāk nevajadzētu naudu aizņemties? Cilvēkiem kārdinājums tikt pie vieglas naudas, nereti ir lielāks par šīs naudas nepieciešamību vispārīgi. Kādreiz bija tā, ka ja kādam bija nepieciešams aizdevums, tad tam bija pamatots un svarīgs iemesls. Arī aizdevuma neatmaksāšanas gadījumos, bija nopietnas sekas, nereti dzīvībai bīstamas.

Tomēr tagad, dzīvojot 21. gs laiki ir mainījušies un naudu aizņemties var vieglāk un ātrāk, kā vēl nekad iepriekš. Varbūt tieši tāpēc ātro kredītu statistikā ir ļoti daudz neveiksmīgu darījumu ar klientiem, kuri naudu aizņēmušies bezatbildīgi. Gandrīz katrs desmitais darījums, ātro kredītu kompānijām izrādās neveiksmīgs, jo atkal un atkal nākas sastapties ar klientiem, kuri aizņemas naudu bezatbildīgi. Viens gadījums, kad noteikti nevajadzēja aizņemties naudu, ir no pagātnes. Tas bija pirms diviem gadiem,

2014. gada 1. janvārī. Precīzāk 31. decembra naktī, kad Latvijas nacionālā valūta tika nomainīta no Latviešiem uz Eiro. Tajā brīdī varēja nosūtīt ātrā kredīta aizdevuma pieteikumu, taču tas netika apstiprināts. Līdz ar to bija gadījumi, kad vairāki pieteikumi dažādās ātro kredītu kompānijās tika nosūtīti no vienas personas vārda. Iespējams, tāpēc ka bija nepieciešama nauda, lai varētu veiksmīgi atzīmēt jaungada iestāšanos. Tomēr neviens ātrais kredīts naudu neieskaitīja. Taču pēc svētkiem, nākamajā rīta, daudziem kredītu ņēmējiem sanāca saņemt apmēram 5 – 10 ātros kredītus no dažādām ātro kredītu kompānijām, kur kopējā naudas summa bija nereti vairāk, kā 1400 eiro.

Tas nozīmē, ka vienalga, kad valstī notiek valūtas maiņa, noteikti nevajadzētu mēģināt aizņemties kredītus tieši tajā brīdī. Protams, ka šāda rīcība no ātro kredītu puses būtu uzskatāma par tā saukto “barošanu”, kad cilvēks tiek uzbarots, ar domu vēlāk viņu “noslaukt”. Tomēr ātrajiem kredītiem viss notiek automātiski un diez vai kāds paredzēja, ka šādi varētu padarīt pāris iedzīvotājus ļoti nelaimīgus. Jo aizdevuma summa no 1400 eiro, dažādās ātro kredītu kompānijās, būtu apmēram 2000 eiro, kas jāatmaksā atpakaļ. Ar vidējo Latviešu algu, tas diemžēl nav iespējams.