Lielākais iemesls kāpēc cilvēki nekrāj naudu ir naudas trūkums. Ja nav ko atlikt, tad nevar neko sakrāt. Otrs iemesls ir apņēmība sakrāt. Apņēmība upurēt kādus sīkumus no ikdienas lielāka mērķa vārdā. Vai jūs krājat naudu bankā vai liekat sīknaudu burkā, tā ir krāšana un tie ir jūsu brīvie līdzekļi. Kredīts nav brīvi līdzekļi, ja paņemat aizdevumu, tas ir konkrētam mērķim. Jūs maksājat par šo iespēju saņemt šos līdzekļus.

Ja jūsu izvēle ir starp kredīta ņemšanu vai naudas krāšanu, tad padomājiet par to, ka krājot jūs varat pielikt klāt arī komisijas maksu par aizdevumu un uzkrājums pārsniegs kredīta summu. Tas aizņems laiku, tāpēc jāizlemj cik steidzīgi jums šī nauda ir nepieciešama. Jūs esat sava budžeta veidotājs un uzraugs. Ja ir nepieciešams atlikt vairāk, jūs varat izvērtēt savus izdevumus un, iespējams, rast iespēju kaut ko nepirkt vai citādi ietaupīt. Izvērtējot mūsu ikdienas tēriņus ir iespējams rast daudzus variantus kā ietaupīt. Varbūt varat ietaupīt uz degvielu, uz pārtiku, uz kādiem pakalpojumiem. Meklējot iespējas, parasti, varat atrast vairāk kā tikai vienu.

Bet protams ir cilvēki, kas ir situācijās, kad nav iespēju veidot uzkrājumus. Cilvēki kuri nevar atrast labāku darbu, viss jau ir apgriezts, lai savilktu galus līdz nākamajai algai. Arī tad ir jāapsver, ka kredītam ir pārmaksa. Maksājumi būs jāveic un ja esat apņēmies to darīt, iespējams, varat rast iespēju krāt nevis aizņemties.

Krājot naudu, bieži, psiholoģiskais faktors ir visgrūtākais. Zināt ka ir nauda, bet viņu neaiztikt. Ir grūti censties taupīt un, vienlaicīgi, domāt par to ka mājas vai bankā ir naudas summa kura tur vienkārši stāv un gaida, kad to iztērēs. Viss ir atkarīgs no jūsu apņēmības un mērķa, kura dēļ esat izlēmuši krāt. Vai esat gatavi nest upurus, lai sasniegtu savu mērķi. Ja ienākumi nav gana lieli, tad sakrāt miljonu varētu būt pārāk tāls un nesasniedzams mērķi, bet ceļojums vai automašīna ir gana pieejami mērķi, lai jūs motivētu un to spētu.

Dzīvot uz parāda ir daudz grūtāk kā tas liekas pirms esat to sācis. Brīvs cilvēks dzīvo savu dzīvi un nav nevienam parādā, jo zina ko vēlas un ir gatavs pielikt pūles, lai to sasniegtu.