AizdevumsPirmā un pati svarīgākā, ir naudas krāšana kā rezerves uzkrājums, augstāk minētajām situācijām. Tālāk ir iekrājums konkrētam mērķim, kas varētu būt kāds lielāks pirkums, kopīga atpūta ar ģimeni vai mājokļa uzlabojumu veikšanai. Pēdējais, bet ne mazsvarīgākais uzkrājuma veids ir domāts priekš vecumdienām. Neviens cits par Jums neparūpēsies vecumdienās, tikai un vienīgi Jūs paši. Tiem, kuriem ir izdevies izveidot nelielu naudas uzkrājumu, ir noveicies, jo šie cilvēki ir tikai 5% no visiem Latvijas iedzīvotajiem. Un ja Jūs to esat izdarījis godprātīgi ar smaga darba palīdzību un lielu disciplīnu, tad Jūs varat lepoties ar sevi, jo šādi cilvēki Latvijā ir tikai 2%. Galvenais ir nepadoties un turpināt uzkrāt naudu.

Svarīgi ir saprast, kad to tērēt, ieguldīt vai jebkādā veidā mēģināt pavairot. Kad naudas uzkrājums ir tik liels, ka Jūs sākat domāt par tās ieguldīšanu, tad Jūs esat izlēmis pareizi, jo tā nauda, kas netiek apgrozīta, pamazām zaudē savu vērtību. Latvijā, tāpat kā citās pasaules valstīs, notiek nemitīga, taču samērā lēna inflācija. Lai nezaudētu savu naudas uzkrājumu ir jāmeklē veidi, kā ieguldīt paliekošās vērtībās. Jo nauda kā tāda, ir tikai līdzeklis un veids kā apmainīties ar precēm un pakalpojumiem. Paliekošas vērtības ir nekustamais īpašums, dārgmetāli vai investīcija sevī.

Vislabākais veids, kā ieguldīt naudu, ir vienkārši doties ceļojumā un apskatīt pasauli, jo tas moments un mirkļi, kurus Jums ir iespēja iemūžināt savā atmiņā, ir vislielākā vērtība Jūsu dzīvē. Pēc naudas var tiekties visu mūžu un tāpat tās nebūs gana. Tāpēc cilvēki, kuri ir uzkrājusi pietiekoši lielu naudas summu, var atvērt savu pasauli daudz plašāk un izmantot iespēju apceļot dažādas valstis un iepazīt citas kultūras. Naudas uzkrājuma veidošana ir ļoti svarīga, jo bez sava uzkrājuma, Jums var nekad nebūt iespēja piepildīt savus nākotnes sapņus.