Augsto procentu likmju galvenais mērķis ir peļņas gūšana ātro kredītu kompānijām un tāpēc, aizdodot naudu, risks ir diezgan liels, arī procentu likme aizdevumiem ir krietni vien augstāka nekā aizņemoties naudu no bankām. Liels mīnuss ātrajiem kredītiem ir tāds, ka nauda būs jāatdod diezgan ātri. Tātad ātrie kredīti ne tikai piedāvā ātri saņemt naudu, bet arī ātri pieprasa to atpakaļ, tikai šoreiz jau ar procentiem. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēkiem bieži vien nākas pagarināt ātro kredītu maksājumus, lai nesanāk tā, ka soda nauda uzaudzē aizdevuma summu tik ļoti ātrā veidā. Tieši tāpēc ir ieteicams, aizņemoties ātro kredītu skaidri zināt to, ka spēsiet to atmaksāt, citādāk būs diezgan grūti tikt ārā no šī finansiālā virpuļa.

Vienkārši, ja jūs kavēsiet ātrā kredīta atmaksas termiņu, tad procentu likme uzaudzēs jūsu aizdevumu, gadījumos, kad mēģināsiet iemaksāt nelielu summu, lai atmaksātu ātro kredītu, jūs varat iekļūt vēl lielākās problēmās. Tas ir tāpēc, ka naudu būsiet iemaksājis, taču pamata summa kredītam nesamazināsies. Viņi sākotnēji dzēš sakrājušos soda naudu un tikai pēc tam, kad visa soda nauda ir nomaksāta, ātrie kredīti nodzēsīs pamatsummu. Tāpēc ir svarīgi atcerēties to, ka nav vērts iemaksāt 10 vai 20 eiro, ja jūsu pamatsumma ir 200 eiro un soda naudā jau, ir sakrājušies ap 40 eiro. Vislabākais, ko šajā situācijā varētu darīt, ir pilnībā veikt aizdevuma apmaksu. Lūgt palīdzību saviem draugiem vai ģimenei, lai tiktu ārā no šīm finansiālajām nepatikšanām.

Ja jums tik ļoti noveicās, ka ir kāds, kurs varētu palīdzēt finansiāli un jums izdodas veikt pilnu aizdevuma un procentu parāda atmaksu, tad vismaz atcerieties to uz visiem laikiem, ka ātros kredītus, ir jāņem ļoti pārdomāti ar skaidri zināmu finansiālu segumu. Pretējā gadījumā jūsu veļasmašīna vai jaunais ledusskapis var pagaidīt. Prātīgāk vienmēr ir vispirms iekrāt naudu un tikai tad iegādāties šo preci, jo tādā veidā jūs neko nepārmaksāsiet procentos.