Pārskati savus tērēšanas paradumus.

500 EUR

Kamēr vēl neesi ieguvis kredītņēmēja statusu, pārskati savus tērēšanas paradumus – iespējams, ietaupot ikdienas tēriņiem, kredīta summa izrādīsies mazāka nekā sākotnējā plānā ietvertā. Ir daždažādi veidi, kā ietaupīt, iepērkoties sadzīvei. No kādas izdevumu kategorijas varbūt var atteikties pavisam. Ja tērē par daudz kaitīgiem ieradumiem, ar vienu šāvienu nošausi divus zaķus – gan ietaupīsi kārotajam, gan iegūsi veselīgāku izskatu un možu garu. Padomu ir gana daudz: vari gūglēt, vari izvēlēties mūsu ieteiktās vietnes vai arī veidot savus taupības ieradumus pats. Radošai pārmaiņai ieteicams tieši pēdējais variants.

Lai radītu interesantu un efektīvu tērēšanas paradumu pārskatu, kas būs Tavs palīgs gan sevis disciplinēšanai, gan naudas līdzekļu rašanai, viens no paņēmieniem ir domu kartes izveidošana. Uz papīra lapas uzraksti lietas, kurām Tu, Tavuprāt, tērē visvairāk līdzekļu. Iekrāso savā mīļākajā krāsā izdevumus, kuri ir neaizstājami un neaizskarami. Pārējos izdevumus izraksti rindā uz citas papīra lapas un zem katra paraksti visus pirkumus, kurus atceries no attiecīgās kategorijas tēriņiem, teiksim, pēdējā mēneša laikā. Atskatoties uz minēto pirkumu efektivitāti, Tu varēsi noteikt, no kuriem pirkumiem turpmāk izvairīties. Efektivitātes rādītājs pārtikas produktiem diemžēl ir – cik ēdiena mēs izmetam laukā. Padoms – iesaldēt, uzvārīt, pārstrādāt. Tas, cik bieži Tu uzvelc jaunu apģērbu, arī liecina par labu vai ne tik ļoti pārdomātu pirkumu. Ieteikums – sastādi iepirkumu sarakstu un turies pie tā.

Salīdzini dažādus kredītu piedāvājumus.

Ja, kaut ko vēlies, diez vai ir prātīgi izmantot pašu pirmo piedāvājumu, kas pa rokai. Protams, var gadīties, ka tas arī ir vislabākais, bet tādā gadījumā pie tā taču varēsi atgriezties, kad būsi salīdzinājis ar citiem. Parasti cilvēki tik dziļi neanalizē savu rīcību un emocijas, lai varētu pateikt, kas ir mazākais no ļaunumiem – apziņa par garām palaistu izdevību, vai nauda, kuru būtu, varēts iztērēt apdomīgāk. Ja vēlies ņemt kredītu, uz priekšu! Tikai – ar apdomu. Salīdzini kredītu procentu likmes, kas mainās atkarībā no atmaksas termiņiem. Salīdzini komisijas maksas. Rūpīgi izlasi kredīta līguma noteikumus. Salīdzini arī termiņu pagarināšanas maksas. Kaut gan – labāk ir neiekrist kārdinājumos, ko sniedz kredīta pagarināšanas vilinājumi. Ja jau pašā sākumā domā, ka kredīts būs jāpagarina, labāk nemaz neņem šo aizdevumu. Jābūt pilnīgi pārliecinātam par savu spēju atmaksāt kredītu, ja nav izveidots iekrājumu drošības spilvens.