Tiem, kuri pārdod īpašumus, svarīgi ir atcerēties dažas nianses, jo savādāk būs jāmaksā 15% nodoklis no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības.

Galvenie noteikumi ir tādi, ka īpašumam ir jābūt uz Jūsu vārda vismaz 5 gadus un tam jābūt Jūsu deklarētajai dzīvesvietai uz vienu gadu. Tādā veidā ir iespējams izvairīties no nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas, kas ir piemērots priekš nekustamā īpašuma spekulantiem.

Tie, kuri pelna naudu, pērkot un pārdodot īpašumus, bieži vien maksā nekustamā īpašuma nodokli. Tas kopumā ir pozitīvi, jo valsts gūst ienākumus un mazliet apgrūtina nekustamā īpašuma spekulantu darbu, taču palielina iespēju parastiem iedzīvotajiem iegādāties īpašumus.

Dzīvesvietas izvēle ir lielākais lēmums un dārgākais pirkums jebkura cilvēka dzīvē, tāpēc tas ir rūpīgi jāpārdomā un kārtīgi jāizvēlas. Lai piepildītu savus sapņus, par savu īpašumu, nereti nākas saskaņot idejas kopā ar savu līdzcilvēku vai dzīvesbiedru, lai kopīgiem spēkiem realizētu savus sapņus. Iegādāties dzīvesvietu laukos var diezgan ātri, jo cenas ir samērā smieklīgas. Ja Rīgā par 12 kv m dzīvoklīti tiek prasīti 20 tūkstoši vai vairāk, tad laukos ir iespējams iegādāties 200 kv m māju ar pus hektāru zemes par nieka 13 tūkstošiem EUR. Tad ir jautājums, vai Jums ir nepieciešama vieta tuvu darbam, tādējādi ietaupot naudu un laiku pārvietojoties, vai tomēr liela māja un komforts ir tas, ko Jūs vēlaties? Dzīvojot laukos, ir nepieciešams savs transports, kas ir papildus izmaksas, taču ja Jums patīk gan braukt, gan arī neuztraucaties par automašīnas uzturēšanas izmaksām, tad liela māja laukos ir daudz prātīgāka izvēle, nekā mazs “ūķis” Rīgas centrā. Visu mūžu īrējot dzīvokli, nekur tālu netiksiet, jo īres cenas tikai kāpj.

Īres cena attiecībā pret auto uzturēšanas cenu un degvielas svārstībām ir samērā līdzvērtīga, ja dzīvojat apmēram 50 km rādiusā no Rīgas, jeb precīzāk, savas darbavietas.