Kredīta pieteikumsKredītvēsture ir mūsdienu pasaulē ļoti plaši izplatīts un dzirdēts termins. Mēs saskaramies ar šo lietu, gan ņemot kredītus, gan pat paņemot jaunu telefonu. Tā ietekmē mūsu iespējas un ierobežo to, ko mēs varam vai nevaram darīt ar savu naudu.

Savā būtībā, kredītvēsture ir visu mūsu saistību uzskaitījums. Tajā ir iekļautas visas saistības, kas ir kādā veidā saistītas ar kredītiem, līzingiem un tamlīdzīgiem maksājumiem. Slikta kredītvēsture rodas tad, ja mums ir vai ir bijuši kādi maksājumi, kurus neesam laikā vai pilnībā apmaksājuši. Līdz ar to, šīs parādsaistības tiek iekļautas mūsu kredītvēsturē un tur saglabājas kā pierādījums tam, ka mums ir bijušas maksāšanas problēmas.

Slikta kredītvēsture var ietekmēt mūsu dzīvi ļoti dažādi. Lielākoties tas ir atkarīgs no tā, kad jums bija šīs problēmas radušās. Ja jūsu parādsaistības ir bijušas pirms daudziem gadiem un jau sen ir atrisinātas, tad lieliem sarežģījumiem rasties nevajadzētu, jo cilvēku nevar vērtēt tikai pēc pagātnē pieļautajām kļūdām. Turklāt diezgan bieži, aizdevēji neskatās pilnībā visu jūsu kredītvēsturi, bet apskata tikai pēdējo gadu vai tamlīdzīgi. Līdz ar to, ja parādi ir nokārtoti, tad saņemt kredītu būtu salīdzinoši vienkārši. Turpretim, ja jūsu parādsaistības ir pavisam nesenas vai pastāv joprojām, tad šis var būt noteicošais faktors atteikuma saņemšanai.

Kredītvēsturē ievietotā informācija netiek dzēsta, bet ar laiku tā zaudē savu aktualitāti, saprotamu iemeslu dēļ, parāds, pirms 10 gadiem īpaši neietekmē jūsu spējas šodien. Taču esoši parādi vai pastāvīgi ieraksti jūsu kredītvēsturē var liecināt par dziļākām problēmām. Ja atkal un atkal nonākat sarežģījumos ar dažādu aizdevumu atmaksu un citu maksājumu veikšanu, ir saprotams, ka jums izsniegt kredītu ir ļoti riskanti un aizdevējiem ir visas tiesības to atteikt.

Ne tikai kredīti ietekmē jūsu kredītvēsturi. Arī citi maksājumi, piemēram, maksājumi par telefonu vai internetu var tikt iekļauti šajā sarakstā, ja jums rodas problēmas ar maksājumu veikšanu un rodas parādi. Tādā gadījumā, attiecīgais uzņēmums nodod šī parāda atgūšanu parādu piedziņas uzņēmumam un tālākais process ne ar ko neatšķiras no kredīta piedzīšanas. Līdz ar to, sabojāt savu kredītvēsturi ir iespējams arī neaizņemoties nevienu kredītu.

Kā jau minēts, slikta kredītvēsture pilnībā neizslēdz iespēju saņemt kredītus, taču ir jārēķinās ar dažām sekām, ko tā var nest. Piemēram, aizdevējs var noteikt jums lielākus procentus kā citiem klientiem. Vai jums var prasīt ķīlu vai galvojums, lai jūs varētu šo aizdevumu saņemt. Tāpat ir arī ar telefona pirkšanu. Ja dodaties pie uzņēmuma un vēlaties iegādāties mazcenas telefonu, bet jums ir slikta kredītvēsture, jums var tikt prasīta kāda drošības maksa. Šī samaksa var būt atšķirīga un to var ietekmēt gan jūsu kredītvēstures stāvoklis, gan izvēlētā telefona cena. Tāpat, šādos gadījumos šī summa pēc noteikta laika posma paiešanas tiek izmantota rēķinu segšanai, piemēram, drošības nauda bija 20 eiro un pēc trim mēnešiem šo naudu atskaita no ikmēneša rēķina maksas.

Kredītvēsture ir ļoti nozīmīgs faktors ikdienas dzīvē, pat ja tā nešķiet. Tā ietekmē ļoti daudz. Tāpēc būtu jādara viss, kas mūsu spēkos, lai to saglabātu maksimāli tīru un tās negatīvā ietekme, ietu mums secen. Ja tas neizdodas, tad būtu jādara viss, lai atrisinātu radušos situāciju pēc iespējas ātrāk un tā tiešām paliktu par vēsturi.