500 EURĻoti svarīgs kritērijs, pēc kā tiek salīdzināti ātrie kredīti, ir to komisijas maksa pirmajam aizdevumam. Tas, protams, ir viens no galvenajiem kritērijiem, kāpēc cilvēki izvēlās noteiktas kredīta kompānijas, tā vietā, lai aizņemtos naudu no citām. Ja klientam ir nepieciešami 300 eiro, viņš tos neaizņemsies no kredītu kompānijas, kura piedāvā aizņemties 300, bet kopā ar procentiem būs jāatmaksā 330 eiro. Tā vietā lielākā daļa klienti, aizņemoties pirmo reizi, izvēlās tās kredītu kompānijas, kuras piedāvā pirmo reizi saņemt naudu par brīvu. Atmaksāt vajadzēs tieši tik, cik aizņemsies un ne santīmu vairāk. Tālāk salīdzinot ātros kredītus, tiek ņemta vērā kredīta procentu likme. Tas, protams, attiecās uz tām kredītu kompānijām, kurās pirmais kredīts netiek izsniegts bez procentiem un uz visām kompānijām, ja aizņemies atkārtoti.

Tomēr virspusēji visām kredītu kompānijām ikmēneša procentu tikmēr komisija ir no 7 līdz 9 %, kas ir diezgan daudz, ņemot vērā to, ka aizņemoties no bankas vai saņemot ilgtermiņa aizdevumu, procentu likme var būt pat 2% apmērā. Pēdējais kritērijs, pēc kā ātrie kredīti tiek salīdzināti, ir kopējā aizdevuma summa, kas tiek piedāvāta klientiem. Parasti šī summa nepārsniedz 300 eiro, taču atsevišķām ātro kredītu kompānijām tā var sasniegt pat 15 000 eiro. Kas var saņemt ātro kredītu? Nav daudz striktu noteikumu par to, kas var saņemt ātro kredītu.

Ātrais kredīts tiek izsniegts personām, kuras ir sasniegušas vismaz 18 gadu vecumu un nepārsniedz 75 gadus. Šīm personām nedrīkst būt kavēti maksājumi citās kredītu iestādēs, pārkāptas parādsaistības un sabojāta kredītvēsture. Latvijas iedzīvotājam ir nepieciešams konts kādā no Latvijas komercbankām un aktīvs mobilā tālruņa pieslēgums. Aizdevumu var saņemt mājās, aizpildot ātrā kredīta pieteikuma formu, dodoties uz Latvijas Pasta nodaļu vai kādu no kredītiestāžu klientu pakalpošanas centriem. Iespējas ir dažādas, priekš ātro kredītu klientu ērtības.