Uzkrājumi un ieguldījumi ir kas tāds, par ko būtu ieteicams padomāt katram. Lai arī šie termini var šķist krasi atšķirīgi, jo uzkrājumus mēs veidojam, bankās vai mājās, bet tā ir nauda kura mums visu laiku ir pieejama, kamēr ieguldījumi ir nauda kuru mēs uzticam kādai iestādei vai cilvēkam cerībā ka no tā gūsim kādu peļņu. Savā ziņā, runa ir par naudas krāšanu pret tās lietošanu vai tērēšanu.

Tā tas var šķist pirmajā mirklī, bet iedziļinoties šajā jautājumā top skaidrs ka tas nav nemaz tik krasi atšķirīgi. Ir ļoti liela atšķirība starp naudas tērēšanu un tās ieguldīšanu. Ieguldot naudu, mēs redzam iespēju kā to pavairot, mēs vēlamies pelnīt un tāpēc uzņemamies risku ka varam visu zaudēt. Ja mēs tikai krājam naudu, tad mēs sakrāsim tikai tik, cik mums izdosies sakrāt. Mūsu iekrājumi neaugs tikai no tā, ka mēs tos veidojam.

Ja mēs ieguldām savus uzkrājumus, tad mēs esam uz ceļa, ne tikai iekrāt, bet arī nopelnīt. Mūsdienās ir pieejami ļoti daudzi veidi kā varam to darīt. Vairs nav nepieciešams iegūt izglītību vai sekot līdzi akciju tirgum, lai varētu veikt ieguldījumus. Mums ir pieejami daudzi speciālisti kuri var mūs konsultēt labākajos veidos un iespējās, viņi var arī palīdzēt sākot un turpinot to darīt. Protams, šādas konsultācijas var arī maksāt naudu, bet tas var būt tā vērts.

Savā ziņā, arī iekrājumu veidošana bez tiešiem ieguldījumiem var būt pelnoša. Ja jūs glabājat savus uzkrājumus bankas kontā, tad arī šī nauda var strādāt jūsu labā un pelnīt. Tas arī ir sava veida ieguldījums, tikai jums nav nepieciešams neko pārbaudīt vai kaut kam īpaši sekot. Jūs ieliekat kādu naudas summu savā krājkontā un tā strādā jūsu labā. Attiecīgi, banka jums maksā noteiktu procentu summu katru mēnesi vai gadu un tā ir papildus nauda jūsu kontā. Šādi ieguldījumi, protams, nenesīs jums lielu peļņu, taču arī ir variants.