Viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem, ir kāpēc cilvēkiem jāveido naudas uzkrājumu? Liela daļa Latvijas iedzīvotāji, pat nevar iedomāties savu dzīvi, veidojot uzkrājumu. Tas ir tāpēc, ka šiem iedzīvotajiem ir vidēji vai vidēji zemi ikmēneša ienākumi un visa nopelnītā nauda tiek iztērēta ikmēneša maksājumiem, sadzīves preču iegādei un pārtikai. Bez visām šīm nepieciešamajām lietām, cilvēki nespēj izdzīvot.

Taču, uzkrājuma veidošana, ir ļoti svarīga, jo neviens nekad nevar paredzēt to, kas notiks rīt. Varbūt ikdienas lietošanā, sabojāsies kāda elektronikas iekārta, kurai būs nepieciešama nomaiņa. Bez veļasmašīnas vai ledusskapja mēs nevaram izdzīvot. Tādos brīžos ļoti noder naudas uzkrājums, kas paredzēts tieši tādām lietām. Pretējā gadījumā, varianti ir divi, vai nu ņemt kredītu, lai varētu tikt ārā no šīs nepatīkamās situācijas, vai arī samierināties un dzīvot bez šis sadzīves iekārtas. Uzkrājumu vajag veidot, lai radītu drošības sajūtu sev un saviem tuviniekiem. Tie, kuri ik mēnesi dzīvo bez naudas, nav spējīgi veidot savu uzkrājumu. Taču labās ziņas ir tādas, ka Jūs noteikti neesat vienīgais, kuram ir problēmas ar naudas uzkrājuma veidošanu. Tas pat nav atkarīgs no ienākumiem, tik lielā mērā, kā no cilvēka paša. Ir nepieciešama liela disciplīna, lai varētu iekrāt naudu un tas nav tā, ka vienas dienas laikā, Jūs varēsiet uzkrāt lielu naudu, jo tā tas vienkārši nenotiek.

Ir jāsāk pamazam un jāmēģina sevi pieradināt pie domas, ka Jums ir savas naudas rezerves. Naudas uzkrājumus varētu iedalīt trīs kategorijās.